Na 3,5 jaar bij GalanNXT is het tijd voor een nieuwe stap voor Jessica van der Plas. Per 1 mei gaat zij starten als Senior Programma Adviseur bij het Programma Transparantie in Informatie voor het ministerie van Economische Zaken en Klimaat en het ministerie Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. En zoals het een (oud) NXT’er betaamt, doen we natuurlijk altijd nog aan een stukje reflectie, dus hierbij de terugblik van Jessica op haar tijd bij GalanNXT en de lessen die zij meeneemt.
Steile leercurve
Dat ontwikkeling een belangrijk onderdeel is binnen GalanNXT kan ik bij mijn afscheid alleen maar bevestigen. Gedurende de afgelopen 3,5 jaar heb ik zowel door het gezamenlijke ontwikkelprogramma als door mijn individuele ontwikkelbudget kunnen groeien tot een sterke professional. Samen met het team leerden we meer over het adviesvak, de verschillende sectoren en ons persoonlijk leiderschap. Daarnaast besloot ik mijn individuele budget in te zetten voor een cursus Finance for Non-financials en twee opleidingen in de Transactionele Analyse.
Met deze inzichten heb ik echt de stap kunnen maken van een startende professional naar een gedegen adviseur in de publieke sector.
Aan de slag
Het belangrijkste van al die opleidingen en lesdagen is natuurlijk dat je het geleerde ook in de praktijk gaat brengen en dat heb ik ruimschoots kunnen doen. Zowel bij mooie klanten uit het netwerk van de Galan Groep als binnen de organisatie zelf. Toen ik startte bij GalanNXT begonnen we aan een echte groeispurt en kregen zelf ook met de nodige organisatiekundige vraagstukken te maken. Het was ontzettend leerzaam om binnen die casuïstiek te ontdekken wat een organisatie en/of team nodig heeft om daadwerkelijk door te groeien naar een gewenste situatie of nieuw niveau.
Alleen ga je sneller, samen kom je verder
Het mooiste dat ik meeneem uit mijn tijd met NXT zijn de ervaringen die ik samen met mijn NXT-collega’s heb beleefd. Van elkaar leren tijdens intervisie, je kwetsbaar kunnen opstellen tijdens ontwikkeldagen, elkaars spiegel zijn in het werk en natuurlijk gewoon de lol en gezelligheid tijdens het werk én daarbuiten. Ook hierin geldt: alleen ga je sneller, samen kom je verder. Ik had nooit zo kunnen groeien als persoon en professional zonder de wijsheid en ervaringen van anderen. Ik vind het een mooie gedachte dat ik op die manier ook aan hun ontwikkeling bij heb kunnen dragen.
Met een goed en dankbaar gevoel voor bovenstaande lessen rond ik mijn tijd bij GalanNXT af en zet ik mijn volgende stap buiten de Galan Groep. Tijd voor nieuwe lessen en ervaringen, maar nog steeds met dezelfde missie: Nederland een beetje mooier maken.